Kthehu lart

Haziri merr përkrahje nga qytetarët e “Arbërisë”

Haziri merr përkrahje nga qytetarët e “Arbërisë” GazetaExpress

Lutfi Haziri, kryetari aktual i Gjilanit, e ka pasur të zorshme të futet sallën e shkollës “Abaz Ajeti” shkaku i masovitetit në tubimin e organizuar nga qytetarët e “Arbërisë” për të dhe Lidhjen për Gjilanin.

“Burra e gra dhe të rinj e të reja në Arbëri, janë besatu që ta votojnë Lutën dhe LDK’në më 22 tetor dhe asnjë votë nuk ua falin kundërkandidatëve”, ka thënë deputeti i Kuvendit të Republikës, Imet Rrahmani.

Të zorshme e ka pasur edhe të flas Luta i LDK’së shkaku i brohoritjeve e duartrokitjeve frenetike. Por, e nis me kërkim-falje për ata që mbeten jashtë.

“Me na falë ju që keni mbetë jashtë kësaj salle të mbushur ‘knap’ dhe që po më mbështesni kaq masivisht, në krejt fazat. Kam me mbet gjithmonë Luta i Juaj”, ka thënë Lutfi Haziri, duke shtuar se prioriteti i parë i investimeve në mandatin e ri është “Arbëria”.

“Top prioritet për investime në mandatin e ri do të jetë “Arbëria”, duke e integruar komplet infrastrukturën. Këtu do ta ndërtojmë edhe çerdhen për fëmijët e lagjes, sikur që do ta modernizojmë parkun, i cili aktualisht është i betonuar”, shtoi Haziri.

Në këtë tubim është prezantuar para simpatizantëve të LDK’së edhe kandidati për asamble komunale, Gentrit Murseli, i cili mban numrin 10.

    Data: 11 Tetor 2017 22:34
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera