Kthehu lart

West Ham e pret në shtëpi Arsenalin, formacionet zyrtare

West Ham e pret në shtëpi Arsenalin, formacionet zyrtare GazetaExpress

Arsenali do të luajë si mysafir ndaj skuadrës tjetër londineze, West Ham, në kuadër të xhiros së 22-të në Premierligë duke filluar prej orës 13:30.

Skuadra e Unai Emery aktualisht është në pozitën e pestë me 41 pikë, dhe sot do të tentojë fitore në mënyrë që të qëndrojë sa më afër zonës së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Express.

Wesr Ham në anën tjetër pozicionohet në vendin e 10-të me 28 pikë.

Nga fillimi i ndeshjes janë edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi, ndërsa Mesut Ozil është lërë jashtë skuadrës për këtë ndeshje.

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, Arsenali i ka fituar katër prej tyre, kurse një ndeshje ka përfunduar pa fitues. /Gazeta Express/

West Ham:

Arsenal:

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Janar 2019 12:32
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera