Kthehu lart

Stinori pranveror hapet me ndeshjen Ponte Prizreni – Prishtina

Stinori pranveror hapet me ndeshjen Ponte Prizreni – Prishtina GazetaExpress

Më 15 janar zhvillohet ndeshja e mbetur e stinorit vjeshtor, ndërsa java e 15-të luhet më 19 janar

Pjesa e dytë e kampionatit të Kosovës në basketboll do të hapet me ndeshjen ndërmjet Ponte Prizrenit dhe KB Prishtinës, shkruan Gazeta Express.

Në fakt, kjo ndeshje është e mbetur nga stinori vjeshtor, ndërsa do të zhvillohet në Palestrën e Sporteve “Sezai Surroi” në Prizren duke filluar nga ora 17:00.

Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të angazhimeve që kishin prishtinasit në garat ndërkombëtare.

Ndërsa, xhiroja e 15-të e stinorit pranveror do të nisë më 19 janar pasi ajo u shty për shkak të kushteve të vështira atmosferike. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 11 Janar 2019 13:54
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera