Kthehu lart

Statistikat e pjesës së parë, Real Madrid – Atletico Madrid

Statistikat e pjesës së parë, Real Madrid – Atletico Madrid GazetaExpress

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Real Madridit dhe Atletico Madridit

Atletico e nisi shumë furishëm këtë ndeshje me Diego Costan që shënoi një supergol nga kandi i vdekur që në sekondën e 49’të të ndeshjes.

Rrjedhimisht ai theu edhe rekord, pas që shënoi golin më të shpejt në histori të finaleve të SuperKupës.

Real Madridi u kthye furishëm me ndeshje dhe këtë e tregojnë edhe statistika, posedim 63 për qind, kundër 37 të Atleticos, derisa pati edhe goditje dhe sulme më shumë drejt ndeshjes se Oblak

Rezultatin e barazoi Benzema në minutën e 27’të, derisa Carvajal, Bale dhe disa lojtarë të tjerë ishin afër për ta përmbysur rezultatin. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 15 Gusht 2018 21:55
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera