Kthehu lart

Rrëfim shokues i ish-lojtarit të Liverpulit: Kam vrarë një njeri përpara se të bëhesha futbollist

Rrëfim shokues i ish-lojtarit të Liverpulit: Kam vrarë një njeri përpara se të bëhesha futbollist GazetaExpress

Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

Bruce Grobbelaar ka qenë portieri i periudhës së artë të klubit anglez, me të cilin fitoi 6 tituj kampion në Angli dhe një Kupë Kampionësh (1984). Afrikano-jugori, i cili ishte heroi i finales së madhe kundër Romës, zbulon se u detyruar që të luftonte në luftën civile të Zimbabves përpara se të niste karrierën sportive. 

Për BBC, Grobbelaar shprehet kështu: “Nuk je i njëjti pasi ke vrarë dikë. Duhet të jetosh me pasojat gjatë gjithë jetës tënde”, thotë ish-portieri.

Ai pranon se futbolli e ktheu në rrugën e duhur: “Pata fat që nuk rashë në depresion. Futbolli më ka shpëtuar jetën. Nisa të harroja, por kur kthehesha me miqtë e mi në Afrikë, të gjithë ma kujtonin dhe donin të flisnin për këtë temë”. /Tch/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 21 Shtator 2018 21:55
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera