Kthehu lart

Ronaldo, MVP i Juventusit

Ronaldo, MVP i Juventusit GazetaExpress

Faqja zyrtare e Twitter e Juventusit ka shpallur sot në mëngjes Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë të muajit nëntor të votuar nga tifozët

Klubi ka publikuar edhe një video për këtë gjë në faqen e tyre, të cilët e mbështetin vendimin e tifozëve.
“10 gola deri me tani, i pari në listën e golashënuesve. Në krahasim me sezonin e tij të kaluar në Real Madrid, nga të dhënat deri në ndeshjen e 23’të, ai kishte shënuar vetëm 10 gola në Spanjë”.
“Për ta kuptuar këtë rast historik të këtyre statistikave, debutanti i fundit i cili shënoi 10 gola në Serie A pas 14 ndeshje është i madhe John Chales në sezonin 1957-58”, kanë shkruar ata. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Dhjetor 2018 10:14
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera