Kthehu lart

Real Madridi – Atletico Madrid, shkojnë në vazhdime në finalen e SuperKupës

Real Madridi – Atletico Madrid, shkojnë në vazhdime në finalen e SuperKupës GazetaExpress

Real Madridit dhe Atletico Madridit nuk i kanë mjaftuar 90 minuta për ta fituar finalen e superkupës

Në pjesën e parë të parët ishin Atletico që shënuan gol me Diego Costan, kurse rezultatin e barazoi Benzema pak para se të përfundoj pjesë parë.

Në pjesën e dytë, ishin Real Madridi që kaloi në epërsi, ku nga penalltia shënoi Sergio Ramos.

Atletico nuk u dorëzua dhe dërgoi ndeshjen në shtesa, pasi Costa barazoi në minutën e 78’të.. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 15 Gusht 2018 22:50
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera