Kthehu lart

Real barazon rekordin e vet me fitore si mysafirë

Real barazon rekordin e vet me fitore si mysafirë GazetaExpress

Real Madrid ka barazuar një rekord të tyre të vendosur vite me parë nga vet ata

Kjo është fitorja e tretë si mysafirë në fazën e eliminimit direkt e shënuar nga Real.

Los Blancos mposhtën PSG’në me rezultat 1-2 në Park De Princes, në çerekfinale mposhtën Juventusin me rezultat 0-3 në Juventus Arena, dhe sonte në gjysmëfinale Bayernin me rezultat 1-2.

Një gjë të këtillë e kishte bërë Reali para 56 viteve, ku kishte mposhtur skuadrën B1913 me rezultat 0-3, Juventusin me rezultat 0-1 dhe Standard Liege më rezultat 0-2 gjatë sezonit të vitit 1961-62 të Kupës së Kampionëve. /GazetaExpress/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 25 Prill 2018 23:12
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera