Kthehu lart

PSV kërkon kthimin e Robben

PSV kërkon kthimin e Robben GazetaExpress

Sulmuesi anësor i Bayern Munichut Arjen Robben është lidhur me një kthim të tij te PSV Eindhoven në fund të këtij stinori.

Robben e ka konfirmuar se do të largohet nga klubi bavarez në fund të këtij stinori dhe në stinorin e ardhshëm mund ta shohim në Holandë, transmeton Gazeta Express.

Holandezi ishte pjesë e PSV-së gjatë viti 2002 deri më 2004, para se të kalonte te Chelsea.

Te Bayerni brenda 10 stinoreve Robben ka bërë 305 paraqitje, ka shënuar 143 gola, i ka fituar shtatë Bundesliga, pesë DFL-Supercup, katër DFB-Pokal, një Ligë të Kampionëve dhe një UEFA Super Cup. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Dhjetor 2018 15:45
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera