Kthehu lart

Pendimi i thellë i Neymarit: I ka telefonuar Barcelonës plot 5 herë për ta kthyer në klub

Pendimi i thellë i Neymarit: I ka telefonuar Barcelonës plot 5 herë për ta kthyer në klub GazetaExpress

Kalimi në Paris Saint-Germain është dicka për të cilën Neymari është penduar rëndë. Braziliani i ka telefonuar Barcelonës pesë herë në përpjekje për t'u kthyer në "Camp Nou".

Neymari dëshiron me patjetër të kthehet në Katalonjë dhe për këtë ka biseduar babai i tij me presidentin e Barçës, Josep Maria Bartomeun, duke iu lutur atij t'ia mundësojë të birit të tij arratisjen nga kryeqyteti francec, shkruan e përditshmja spanjolle "Marca", përcjell Gazeta Express.

"Ai është i zhgënjyer dhe i penduar", i ka thënë Neymar Sr. presidentit të Barcelonës për Neymarin, sipas El Mundos. 

Sulmuesi brazilian beson se PSG-së i mungon projekti sportiv, prandaj nuk dëshiron të kalojë më kohë atje. 

Neymari u largua nga Barcelona në verën e vitit 2017, duke thyer rekordin botëror mas marrëveshjes në vlerë 222 milionë euro. /Gazeta Express/  

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 11 Janar 2019 16:27
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera