Kthehu lart

Njihuni me futbollistët më besnikë në botë

Njihuni me futbollistët më besnikë në botë GazetaExpress

CIES Football Observatory ka publikuar një listë me futbollistët në aktivitet që kanë më shumë sezone me të njëjtin ekip.

Le t’i hedhim një sy 25 futbollistëve që shumë shpejt do të bashkohen me grupin e legjendave si Paolo Maldini, Alessandro Del Piero, Raul Gonzalez apo Steven Gerrard.

Marcelo - Real Madrid, 11 sezone

Heimeroth - Borussia M'Gladbach (12 sezone)

Stefan Kiesling - Bayer Leverkusen (12 sezone)

Romain Danzé - Rennes (12 sezone)

Bruno Soriano - Villarreal (12 sezone)

Michael Carrick - Manchester United (12 sezone)

Marco Russ - Frankfurt (12 sezone)

Imanol Agirretxe - Real Sociedad (12 sezone)

Mark Noble - West Ham (12 sezone)

Francesco Mananelli - Sassuolo (13 sezone)

Giorgio Chiellini - Juventus (13 sezone)

Sergio Ramos - Real Madrid (13 sezone)

Alexander Meier - Frankfurt (14 sezone)

Leo Messi - Barcelona (14 sezone)

Julián Speroni - Cystal Palace (14 sezone)

Loïc Perrin - Saint-Etienne (15 sezone)

David Garcia - Las Palmas (15 sezone)

Xabi Prieto - Real Sociedad (15 sezone)

Daniele De Rossi - Roma (15 sezone)

Laurent Pionnier - Montpellier (15 sezone)

Leon Britton - Swansea (15 sezone)

Weidenfeller - Borussia Dortmund (16 sezone)

Andres Iniesta - Barcelona (16 sezone)

Sergio Pellisier - Chievo (16 sezone)

Gianluigi Buffon - Juventus (17 sezone)

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Prill 2018 23:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera