Kthehu lart

Mariano shënon gol çdo të dytën ndeshje

Mariano shënon gol çdo të dytën ndeshje GazetaExpress

16 gola në 32 takime, statistikat e Marianos me Lyonin janë përtej pritshmërive.

Mariano u largua nga Real Madridi ku ishte vetëm zëvendësues, por me të arritur në Francë, ai ka treguar potencial dhe është titullar i padiskutueshëm te Lyoni.

Pas 32 takimeve, ai ka arritur të shënojë 16 gola, mesatare fantastike (0.50 gola/për ndeshje), pra Mariano shënon gol çdo të dytën ndeshje. 14 gola i ka realizuar 24 vjeçari vetëm në Ligue 1.

Benzema, që ka larguar nga Reali sulmues edhe më të mirë e largoi edhe Marianon, ka shënuar vetëm gjashtë gola – 2 në La Liga, statistika të tmerrshme dhe kritikat për francezin tashmë vijnë nga të katër anët. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 18 Shkurt 2018 17:15
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera