Kthehu lart

Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë!

Luiza Gega: Shteti më harroi! Uniformën e bleva vetë! GazetaExpress

Atletja shqiptare Luiza Gega ishte e ftuar këtë mëngjes në Wake Up ku foli për karrierën e saj, dhe jo vetëm.

Ajo u shpreh se shteti e ka harruar, paguhet vetëm 370 mijë lekë të vjetra dhe madje dhe uniformën e ka blerë vetë.

Luiza thotë se ky ka qënë dimri më i vështirë për t’u stërvitur. Askush tha ajo këtë vit nga strukturat shtetërore nuk u kujtua të përcaktonte një fond për përgatitjen e saj.


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Mars 2018 12:08
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera