Kthehu lart

Lenglet mund të luaj për Barcelonën

Lenglet mund të luaj për Barcelonën GazetaExpress

Mbrojtësi i ri francez ka rënë në sy për një paraqitje shumë të mirë këtë sezon – por trajneri i Sevillas shpreson që ai mos të largohet

Trajneri i Sevillas, Vincenzo Montella beson se mbrojtësi Clement Lenglet që po lidhet me një kalim tek Barcelona, mund të luaj pa problem për klubin katalunas

Lenglet ishte njëri prej nënshkrimeve brilante të Monchit, drejtorit sportiv të Sevillas ku kishte ardhur te spanjollët për 4.5 milionë euro nga skuadra franceze Nancy, tek të cilat ai ishte kapiten edhe pse ishte i ri në moshë.

“Lenglet është një kampion, si me mend ashtu edhe në fushë”, th Montella për francezin në një konferencë për shtyp para ndeshjes se të martës me Deportivo La Corunan.

“Ai mund të luaj për Barcelonën në të ardhmen, por shpreson që ai të rri për shumë vite në Sevilla”, tha Montella. /GazetaExpress/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Prill 2018 22:14
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera