Kthehu lart

Klopp: Liverpool do ta kishte mposhtur PSG-në

Klopp: Liverpool do ta kishte mposhtur PSG-në GazetaExpress

​Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp beson se skuadra e tij do ta kishte mposhtur PSG në Ligën e Kampionëve

Jurgen Klopp beson se Manchester City është skuadra më e fortë në Evropë për momentin, sepse po luan në nivelin më të lartë.

“Ndoshta skuadra më e fortë në Evropë për momentin është Manchester City. Ne kemi luajtur dy ndeshje kundër tyre dha ai ishte niveli më i lartë”, tha Klopp gjatë konferencës për media.

Ndërsa për PSG-në tha se është skuadër tjetër, të cilën do ta mposhteshin.

“PSG është pak ndryshe, por nuk i përcjell ata, sepse tashmë e di se nëse do të takoheshim kundër tyre do të kishim fituar”.

Liverpool sonte luan ndaj POrtos në udhëtim, ndërsa PSG ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Shkurt 2018 16:47
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera