Kthehu lart

Këtë rekord e theu Lazio sonte

Këtë rekord e theu Lazio sonte GazetaExpress

Lazio bëhet klubi i katër në Europë që arrin të shënoi 100 gola në Europa Ligë, pas Villarrealit, RB Salzburgut dhe Athletic Bilbaos

Shqiponjat arritën shifrën treshifrore këtë mbrëmje duke mposhtur Olympique Marseille 2-1.

Marco Parolo shënoi golin e 99’të kurse finalizimi Joaquin Correa e shënoi golin historik të 100 në këtë garë.

E vetmja skuadër që ka shënuar kaq gola është Villarreal, Salzburg dhe Athletic Bilbao.

Këtu përfshihen golat vetëm nga faza e grupeve deri në finale por jo edhe atë në fazën preliminare. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 08 Nentor 2018 22:40
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera