Kthehu lart

Juventusi në telashe, u lëndua edhe Bernardeschi

Juventusi në telashe, u lëndua edhe Bernardeschi GazetaExpress

Përveç Gonzalo Higuainit, sfidën kundër Torinos para kohe e ka lëshuar edhe Federico Bernardeschi.

Juventus e mposhtur 1-0 në derbi Torinon, por ka humbur dy lojtarë shumë cilësor, Gonzalo Higuain dhe Federico Bernardeschi për shkak të dëmtimeve, raporton Gazeta Express.

Higuan lëshoi fushën në pjesën e parë, ndërsa mediat italiane raportojnë se i dëmtuar ka mbetur edhe anësori, Bernardeschi, që lëshoi fushën pak para fundit të ndeshjesm vendin e italianit e zuri zvicerani, Stephan Lichtsteiner.

Higuan ka marrë vetëm një goditje dhe do të rikuperohet më shpejtë se që pritet, shqetësimi mbetet për Bernardeschin pasi sipas Sky Sport Italia ai ka dëmtuar gjurin në një duel në fund me Tomas Rincon çka e detyroi menjëherë të largohet nga ndeshja.

Lajmi i mirë është rikthimi i Paulo Dybala, ai luajti për disa minuta dhe te Zonja e Vjetër shpresojnë ta kenë në formë sa më parë magjistarin argjentinas. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 18 Shkurt 2018 16:28
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera