Kthehu lart

Inter e do Gundoganin

Inter e do Gundoganin GazetaExpress

​Interi është duke u interesuar për Gundoganin.

Interi ka kthyer interesimin për mesfushorin e Manchester City, Ilkay Gundogan, në kërkim për të ndërtuar një mesfushë të re për sezonin 2018/19, raporton Corriere dello Sport.

Skuadra e Luciano Spallettit mund të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm dhe kanë nevojë për ndryshime të mëdha në mesfushë për t’u kthyer aty ku e kanë vendin.

Mateo Kovacic i Real Madridit dhe William Carvalho i Sportingut, gjithashtu janë opsione, por insistimi i Man City për Jorginhon e Napolit do të thotë se Gundogan mund të kërkojë klub të ri, edhe ashtu nuk ka qenë titullar i padiskutueshëm e ekipi i Pep Guardiolës edhe sezonin që lamë pas. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 17 Maj 2018 08:19
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera