Kthehu lart

Hajdari i 30-ti në evropianin e atletikës

Hajdari i 30-ti në evropianin e atletikës GazetaExpress

Atleti kosovar Musa Hajdari ka lënë vetëm një garues prapa në raundin kualifikues të vrapimit në 800 metra në Kampionatin evropian të atletikës që po mbahet në Berlin të Gjermanisë.

Hajdari ka garuar të enjten, ndërsa është renditur i 30-ti me kohë prej 1:49.47 minutash, transmeton Koha Ditore.

Pas tij mbeti vetëm Christos Demetriou i Qipros me kohë 1:50.62 minuta.

Dy vrapues u diskualifikuan. Kështu Hajdari, që vlerësohet atleti më i mirë në vend, ishte larg kualifikimit në gjysmëfinale.

Në baterinë e tij Hajdari ishte i fundit (8), ndërsa tre të parët avancuan tutje. Kosovën në Evropian e përfaqësoi edhe Gresa Bakraqi, që po ashtu garoi në vrapim 800 metra. Bakraqi po ashtu ishte në fund të klasifikimit. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 10 Gusht 2018 10:06
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera