Kthehu lart

Gabigol kritikon Interin

Gabigol kritikon Interin GazetaExpress

​Gabigol është kthyer në Santos, nga ku u largua në vitin 2016 për të kaluar në Itali te skuadra e Interit

Sulmuesi brazilian, Gabigol thotë se ai nuk kishte kurrë një mundësi në Inter, për të parë nëse isha gati të luaja në skuadrën e parë.

Kjo tha se e kishte mërzitur shumë, duke mos e lejuar që të luante futboll.

“Kur arrita në Inter bisedova me trajnerin, por atëherë kishte shumë ndryshime në menaxhment. Klubi nuk po kalonte momente të mira dhe ata preferonin lojtarët më përvojë, çka unë e kuptova”, tha Gabigol për Mediaset Premium.

“Ata nuk më dhanë kurrë mundësinë të luaja, jo as pesë ndeshje radhazi që të shihnin nëse isha gati. Nuk kisha vazhdimësi dhe kjo më bëri të ndihme i mërzitur, sepse nuk mund të bëja çka dëshiroja më së shumti: të luaja futboll”.

Gabigol në pjesën e parë të sezonit u huazua në Benfica, ku kaloi momente të vështira, ndërsa gjatë janarit kompletoi kthimin e tij në Santos. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Shkurt 2018 20:10
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera