Kthehu lart

Federata e Atletikës kundërshton kategorizimin e sporteve

Federata e Atletikës kundërshton kategorizimin e sporteve GazetaExpress

​Federata e Atletikës është e pakënaqur me Komitetin Olimpik të Kosovës në lidhje me kategorizimin e sportistëve

Nuk ka kaluar pa polemika, kategorizimi i sportistëve kosovarë, i bërë nga Komiteti Olimpik i Kosovës ditë më parë.

E ndaj kësaj ndarjeje të sporteve është shprehur i pakënaqur kryetari i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani, që ka kritika të mëdha ndaj KOK-ut, raporton KTV.

Por, kryetari i Komisionit për kategorizimin e sporteve, sportistëve dhe trajnerëve, Shasivar Haxhiaj, thotë se kategorizimi është bërë në mënyrën më të drejtë. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 11 Mars 2018 19:09
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera