Kthehu lart

Fabiana Bytyqi, shqiptarja e parë që fiton titullin e Kampionatit Botëror në boks

Fabiana Bytyqi, shqiptarja e parë që fiton titullin e Kampionatit Botëror në boks GazetaExpress

Fabiania Bytyqi, shqiptarja me nënshtetësi çeke, ka arritur ta mposht britaniken, Denise Castle në kategorinë atom të vlefshme për titullin e Kampionatit Botëror në nivelin WBC.

22-vjeçarja e mposhti bindshëm britaniken pas 10-të rundeve, shkruan Gazeta Express.

Fabiania bytyqi ishte në formë shumë të mirë fizike. Ky meç kishte fatin që të ndiqej live në televizionin e T7 me komentimin e Agim Kasapollit. /Gazeta Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 22 Shtator 2018 22:50
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera