Kthehu lart

Dështimi i Mourinhos: 350 milionë euro të shpenzuar për t’u eliminuar nga Liga e Kampionëve

Dështimi i Mourinhos: 350 milionë euro të shpenzuar për t’u eliminuar nga Liga e Kampionëve GazetaExpress

Sevilla pati natë historike në “Old Trafford” falë dy golave të Wissam Ben Yedder, të cilat ishin të mjaftueshme për ta eliminuar Manchester Unitedin nga Liga e Kampionëve, përkundër golit ngushëllues të Romelu Lukaku.

Klubi spanjoll dominoi dhe e turpëroi skuadrën e Jose Mourinhos midis Mançesterit, transmeton Express.

“Djajtë e kuq” u rikthye në Ligë të Kampionëve këtë sezon pasi e fitoi Evropa Ligën në sezonin paraprak dhe i kanë shpenzuar 350 milionë euro në dy sezonet e kaluara.

Paul Pogba (105 milionë euro), Henrikh Mkhitaryan (42 milionë euro, megjithëse ai është larguar nga klubi në janar), Eric Bailly (38 milionë euro), Romelu Lukaku (84.7 milionë euro), Nemanja Matic (44.7 milionë euro), Victor Lindelof (35 milionë euro). /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Mars 2018 10:58
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera