Kthehu lart

De Jong i pasigurt: Ndoshta jam edhe një vit në Ajax

De Jong i pasigurt: Ndoshta jam edhe një vit në Ajax GazetaExpress

I riu e ka pranuar se ai mund të largohet nga klubi por ka thënë se ai është i fokusuar që ta mbyll këtë vit në mënyrë të mirë, përderisa ka treguar se atij i pëlqen stili i lojës së Pep Guardiolas

I riu i Ajaxit, Frankie de Jong ka pranuar se nuk është i sigurt për të ardhmen e tij në klub pas këtij sezoni, derisa ka pranuar se është një adhurues i madh i stilit të lojës së Pep Guardiolas.’

“Është e vështirë të themi se çfarë do të ndodh”, ka thënë De Jong për Guardion.

“Dëshiroj që ta përfundoj sezonin mirë me Ajaxit. Pastaj të shohim. Ndoshta do të jem këtu edhe pas një viti, ndoshta do të largohem. Nuk jam i sigurt”, ka thënë ai. /GazetaExpres/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Dhjetor 2018 10:44
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera