Kthehu lart

Chelsea zgjedh ekipe të forta për ndeshjet parasezonale

Chelsea zgjedh ekipe të forta për ndeshjet parasezonale GazetaExpress

Blutë do të aterojnë në Australi e po ashtu edhe në Francë dhe Irlandë për ndeshjet e tyre parasezonale para se të luajnë ndeshjen e parë të sezonin e ri

Chelsea do të rikthehet në rajonin e Azisë dhe Paqësorit për të luajtur një ndeshje kundër Perth Glory në Australi, para se të fillojë sezoni 2018-19.

Blutë do të përballen me disa nga klubet më të mëdha europiane si pjesë e International Champions’ Cup në një nmuër të madh ndeshjes rreth e rreth kontinentit.

Me Botërorin që do të përfundojë vetëm tetë ditë para ndeshjes se tyre me Perth, Chelsea do të këtë shumë pak kohë për tu përgatitur – edhe pse do të ishte mirë që ata të kenë menaxher të ri që do i jepte energji skuadrës.

Këto janë ndeshjet parasezonale të Chelsea. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Qershor 2018 20:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera