Kthehu lart

Bonucci: Falënderoj Zotin që nuk isha aty kur u akordua penalltia

Bonucci: Falënderoj Zotin që nuk isha aty kur u akordua penalltia GazetaExpress

Leonardo Bonucci beson se edhe ai mund ta kishte humbur kontrollin nëse ende do të ishte lojtar i Juventusin kur u akordua një penallti në sekondat e fundit kundër Real Madridit.

Gianluigi Buffon u përjashtua nga loja pasi reagoi shumë ashpër kur gjyqtari Michael Oliver akordoi penallti të vonshme për Madridin në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton gazeta Express.

Juventusi po humbiste 3-0 nga ndeshja e parë por luftoi për ta barazuar në 3-3 duelin, megjithatë Cristiano Ronaldo e konvertoi në gol penalltinë në minutën e 97-të për ta dërguar Madridin në gjysmëfinale.

Bonucci, i cili e braktisi Juven për Milanin në fund të sezonin të kaluar, ka thënë se është falënderues se nuk ka qenë prezent kur ishte akorduar penalltia.

“Po, kam menduar me veten ‘faleminderit Zotit që nuk jam aty kur u akordua penalltia’. Kam menduar kështu sepse nuk do të mundë t’i mbaja nën kontroll instinktet e mia”, ka thënë Bonucci.

“Gigi është portieri më i mirë në histori të futbollit”, shtoi ai. /Gazeta Express/    

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 17 Prill 2018 08:57
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera