Kthehu lart

Abate, afër rinovimit me Milan

Abate, afër rinovimit me Milan GazetaExpress

Mbrojtësi i Milanit, Ignazio Abate raportohet se është afër për të nënshkruar kontratë te re

Sipas Tuttosport, MIlan është i impresionuar me formën e fundit të mbrojtësit, kështu që rinovimi nuk “përjashtohet’..

32 vjeçari, alo i djathtë i mbrojtjes si pozitë natyrale, por luajti si mbrojtës qendrorë kundër Lazio dhe Parmës.

Italiani i kthye në San Siro më 2009 dhe që nga atë herë ka bërë 294 paraqitje për kuqezinjtë ku ka fituar një Skudeto dshe një Super Kupë. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Dhjetor 2018 11:14
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera