Zhegrova është gati, zbulon fanellën e re


12/02/2019

Sulmuesi kosovar Edon Zhegrova e ka shpalosur fanellën e tij të re me Baselin dhe numrin që do ta bartë në të gjatë pjesës së mbetur të këtij sezoni në Superligën e Zvicrës, shkruan Gazeta Express.

Zhegrova mund ta ketë rastin të debutojë në fundjavë, të dielën kur Baseli e pret Sionin në një ndeshje të Superligës zvicerane.

19-vjeçari do ta veshë fanellën me numrin 30 në klubin zviceran, të cilën e ka shfaqur në instastory në Instagram.  

Anësori i ekipit kombëtar të Kosovës iu bashkua Baselit si lojtar u huazuar për një sezon e gjysmë, me klubin zviceran që e ka opsionin për ta blerë 19-vjeçarin në fund.

Ai e kompletoi transferimin e tij në Basel para një jave, pasi nuk po gjente hapësirë në klubin belg. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart