Pulisicit i këshillohet që të largohet nga Dortmundi


07/12/2018

Christian Pulisic është në fokus sidomos të Chelseat dhe Liverpoolit me amerikanin që është këshilluar nga Alexi Lalas se është koha që të “largohet nga aty”

Me vetëm 20 vite, mesfushori është në sezonin e katër si senior në Borussia Dortmund.[

“Ka skuadra në tërë botën që janë duke e kërkuar Christian Pulisicin në skuadrat e tyre”, ka thënë ai për Coëherd.

“Mendoj se ai po bën një punë të mirë në Gjermani, po bën një punë të mirë në Borussia Dortmund.

“Por, mendoj se ka ardhur koha për ndryshim tani për Christian Pulisic, duke e ndryshuar ekipin për një ekip më të madh”. /GazetaExpress/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart