Nesër luhet derbi i jashtëzakonshëm i Anamoravës që njihet në tërë Rajonin


15/02/2019

Për spektaklin e jashtëzakonshëm të këtij derbi sonte është diskutuar me analistë në emisionin “FAVORIT” në Televizionin 7.

Trajneri i njohur kosovar, Fahredin Duraku, analisti, Arsim Plepolli dhe gazetari e komentatori i Super Sport, Florim Canolli, ishin të ftuar në emisionin “FAVORIT” dhe përveç derbit, diskutuan edhe për favoritët në Ipko Superligën dhe skuadrat që rrezikojnë rënien.

Emisionin mund ta shikoni më poshtë…

Për këtë ndeshje, gati janë edhe Skifterat e Intelektualët, që gjithmonë kanë ditur të bëjnë atmosferë në derbin e Anamoravës.

Momentalisht, diferenca mes Gjilanit dhe Dritës është 4 pikë në renditejne Ikpo Superligës.

Gjilani gjendet në pozitën e 4 me 27 pikë, kurse Drita në atë të 6 me 23 pikë. /Gazeta Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart