Në fushë rivale, jashtë dashnore


15/02/2019

Dyshja që jeton së bashku, luajnë për klube të ndryshme. Lehmann luan aktivizohet te West Hami (skuadra e femrave), ndërsa Bachmann luan te rivali lokal, Chelsea.

Lehmann është 20-vjeçare ndërsa partnerja e saj, Bachmann është 28-vjeçarja, teksa të dyja ishin kundër njëra-tjetrës në fushë më 4 nëntor në derbin, Chelsea – West Ham.

Por, te Kombëtarja e Zvicrës ato janë bashkëlojtare dhe kanë nga 93 paraqitje, përkatësisht 46 paraqitje.

“Është shumë pozitive ta kesh dikë që i bën gjërat e njejta”.

“Nuk dal në fundjavë sepse kam ndeshje për të luajtur, ajo e di dhe më kupton mua”, tha Bachmann për lidhjen e saj me Lehmann.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart