Këta janë golashënuesit më të mirë në top pesë ligat evropiane këtë sezon


11/01/2019

Lionel Messi synon ta mbrojë titullin e fituar sezonin që lamë pas si golashënuesi më i mirë në Evropë – “Këpuca e Artë” – me 34 gola, që ia siguroi atij çmimin e pestë në total, raporton Gazeta Express.

Messi e kaloi Ronaldon, që ka katër sosh, dhe është bërë futbollisti me më së shumti çmime “Këpuca e Artë”.

Argjentinasi është lider edhe këtë sezon me 16 gola në po aq ndeshje, dy më pak se Ronaldo në vendin e dytë, por i cili ka zhvilluar më shumë ndeshje. 

10 golashënuesit më të mirë në Evropë deri tani. /Gazeta Express/ 

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart