Abate, afër rinovimit me Milan


07/12/2018

Sipas Tuttosport, MIlan është i impresionuar me formën e fundit të mbrojtësit, kështu që rinovimi nuk “përjashtohet’..

32 vjeçari, alo i djathtë i mbrojtjes si pozitë natyrale, por luajti si mbrojtës qendrorë kundër Lazio dhe Parmës.

Italiani i kthye në San Siro më 2009 dhe që nga atë herë ka bërë 294 paraqitje për kuqezinjtë ku ka fituar një Skudeto dshe një Super Kupë. /GazetaExpress/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart