Kthehu lart

Ushtrimet që ua lehtësojnë dhimbjet e shpinës

Ushtrimet që ua lehtësojnë dhimbjet e shpinës GazetaExpress

​Ne e kalojmë pjesën më të madhe të kohës duke qëndruar ulur – në punë, në makinë, në tren, në shtëpi ose gjatë kohës kur jemi duke ngrënë ose duke kaluar kohë me miqtë dhe familjen, transmeton Klan Kosova.

Dhimbja e krahut është diçka që pothuajse të gjithë e kanë përjetuar në një pikë ose në një tjetër, pavarësisht nga mosha.

Për fat të mirë, ka disa ushtrime që mund të ndihmojnë në parandalimin e dhimbjeve në pjesën e poshtme të shpinës, ose lehtësimin e simptomave nëse tashmë jeni duke i përjetuar ato.

Shikoni përmes fotografive më poshtë disa nga këto ushtrime që ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të shpinës:

    Data: 14 Maj 2018 18:09
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera