E përdorim të gjithë në shtëpi, por ky produkt mund të zëvendësojë viagrën


15/09/2018

Shkencëtarët nga Universiteti i Athinës, në Greqi, thonë se vetëm 9 lugë gjelle nga ky përbërës janë të mjaftueshme për të ulur rrezikun e impotencës me gati 40%.

Vaji i ullirit ka një sërë përfitimesh shëndetësore, si mbrojtja e enëve të gjakut apo përmirësimi i qarkullimit të gjakut në të gjithë trupit.

Sipas gazetës “Shëndeti”, një studim i kryer tek më shumë se 600 meshkujt me një moshë mesatare 67 vjeç zbuluan se ata që ndjekin një dietë të stilit mesdhetar të pasur në fruta, perime, bishtajore, peshk, fruta të thata dhe vaj ulliri – kanë më pak probleme me shëndetin riprodhues.

Vaji i ullirit mund të ndihmojë gjithashtu në rritjen e niveleve të testosteronit, duke ulur kështu rrezikun e disfunksionit erektik. Lodhja, ankthi dhe konsumimi i alkoolit janë disa nga faktorët që ndikojnë në rritjen e rrezikut për zhvillimin e problemeve me shëndetin riprodhues te meshkujt.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart