Kthehu lart

Zyrtare: Dardan Sejdiu shef i Grupit Parlamentar të krahut të Molliqajt

Zyrtare: Dardan Sejdiu shef i Grupit Parlamentar të krahut të Molliqajt GazetaExpress

Administrata e Kuvendit të Republikës së Kosovës, ka pranuar sot kërkesën e deputetit Dardan Sejdiu, të nënshkruar nga 12 deputetë, për krijimin e grupit të ri parlamentar, me emër Grupi i Deputetëve të Pavarur (GDP).

Kërkesa është nënshkruar nga deputetët: Aida Dërguti, Visar Ymeri, Faton Topalli, Fisnik Ismaili, Dukagjin Gorani, Driton Çaushi, Dardan Sejdiu, Frashër Krasniqi, Dardan Molliqaj, Besa Baftiu, Salih Salihu dhe Shqipe Pantina.

Kryetar i grupit, sipas kërkesës, do të jetë deputeti Dardan Sejdiu. 

    Data: 14 Mars 2018 16:33
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera