Kthehu lart

Thaçi arrin në Samit, pritet nga Borissov

Thaçi arrin në Samit, pritet nga Borissov GazetaExpress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri bullgar, Boyko Borissov, i cili është nikoqir i Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje.

Brenda ndërtesës, Thaçi është pritur edhe nga presidenti Junker dhe përfaqësues të tjerë të Bashkimit Evropian.

Para hyrjes në objektin ku do mbahet Samiti, Thaçi ka thënë se ky Samit i përbashkët është historik dhe me rëndësi të madhe për Republikën e Kosovës dhe tërë rajonin tonë.

    Data: 17 Maj 2018 09:01
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera