Kthehu lart

Tenerife, vala gjigante godet ballkonet e ndërtesës

Tenerife, vala gjigante godet ballkonet e ndërtesës GazetaExpress

Një stuhi e dhunshme goditi ishullin spanjoll, më i madhi nga ishujt Kanarie, duke dëmtuar kilometrat e bregdetit nga Garachico në Tacoronte.

Në një video, të filmuar nga një banor, një valë gjigande mbi dhjetë metra të lartë ka përfshirë një pallat dhe ballkonet e nxjerra nga ana e detit në katet e dyta dhe të treta. 

Dhjetëra njerëz u detyruan të largoheshin nga shtëpitë e tyre dhe për fat të mirë nuk pati asnjë të lënduar.

    Data: 18 Nentor 2018 22:03
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera