Kthehu lart

Shpëtim spektakolar: Skitari i lënduar u gjet nga një helikopter

Shpëtim spektakolar: Skitari i lënduar u gjet nga një helikopter GazetaExpress

Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon aktin heroik të shpëtimit të jetës së një skitari nga piloti i helikopterit.

Manovrimi që praktikohet nga piloti i këtij helikopteri është shumë delikat dhe shihet sa shumë i afrohet malit për të arritur skitarin e plagosur që ka ngecur në një majë mali të thepisur.

Imazhet mbresëlënëse tregojnë veprimet e helikopterit të xhandarmërisë së alpeve Alta Montagna.

Helikat e helikopterit madje prekin dhe borën. Mos e humbisni videon.

    Data: 10 Janar 2019 10:27
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera