Kthehu lart

Rashiq: Po rritet numri i serbëve që po largohen nga Kosova

Rashiq: Po rritet numri i serbëve që po largohen nga Kosova GazetaExpress

Në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, po flitet për integrimin e serbëve në institucionet e Kosovës.

Ish-ministri i Punës dhe i Mirëqenies Sociale i Kosovës, aktualisht kryetar i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq, ka shprehur pakënaqësinë e tij me numrin e serbëve në institucionet e vendit.

Rashiq ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7 se “numri i serbëve në institucione po zvogëlohet për çdo ditë”.

Ai po ashtu ka thënë se "po rritet numri i serbëve që po largohen nga Kosova". /Express/

    Data: 12 Dhjetor 2018 21:06
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera