Kthehu lart

PSD'ja zgjedh kryesinë e re

PSD'ja zgjedh kryesinë e re GazetaExpress

Këshilli Drejtues i Partisë Socialdemokrate ka zgjedhur kryesinë e re.

Këtë e kanë bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook.

Nënkryetarë është zgjedhur Dukagjin Gorani dhe Qëndron Kastrati.

“Në kryesinë tonë 40 për qind e anëtarëve janë gra, ashtu siç e përcakton edhe statuti i partisë”.

“Struktura e re e socialdemokratëve, që kombinon dijen teorike, përvojën politike, ekspertizën dhe përvojën qeverisëse, do t’i japë fuqi socialdemokracisë në Kosovë duke e shndërruar Partinë Socialdemokrate në faktor të rëndësishëm politik në vendin tonë”, thuhet në njoftimin e PSD-së.

Anëtarët e zgjedhur të kryesisë janë:

Adonis Tahiri

Aida Dërguti

Agon Baraku

Albulena Smakaj

Alisa Hasani

Bajram Kelmendi

Belgzim Kamberi

Besa Baftiu

Dardan Molliqaj

Dardan Sejdiu

Donika Çapriqi

Driton Çaushi

Frashër Krasniqi

Gurjeta Zeka

Kaqusha Jashari

Nol Nushi

Shpend Ahmeti

Teutë Rrusta

Vala Peshku

Visar Ymeri

Zgjim Hyseni

Dy nënkryetarët e zgjedhur:

Dukagjin Gorani

Qëndron Kastrati.

    Data: 24 Maj 2018 22:23
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera