Kthehu lart

Lexoni motin para se të bëni plane për fundjavë: Temperaturat për sot e deri të mërkurën

Lexoni motin para se të bëni plane për fundjavë: Temperaturat për sot e deri të mërkurën GazetaExpress

Të dielën në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 8C deri në 12C, e maksimalet nga 19C deri në 20C.

Do të fryejë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 3-13m/s. Shtypja atmosferike, do të rritet mbi vlera normale.

    Data: 24 Qershor 2018 08:08
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera