Kthehu lart

ILIRIA: Filloi Gara Ndërkombëtare e Arbitrazhit – VIS Pre-Moot

ILIRIA: Filloi Gara Ndërkombëtare e Arbitrazhit – VIS Pre-Moot GazetaExpress

Filloi edicioni i 4-të i garës ndërkombëtare të arbitrazhit Vis Pre-Moot për Ballkanin Perëndimor, në Kolegjin ILIRIA.

Në këtë garë marrin pjesë studentë dhe gjyqtarë nga universitete të ndryshme të vendeve të BE-së, SHBA-të dhe vendeve të Rajonit.

Ky aktivitet i organizuar nga Kolegji ILIRIA, për vite me radhë është mbështetur nga USAID.

Mbështetës tjerë janë edhe firmat ligjore, organizatat dhe institucionet shtetërore.

Kjo garë është përgatitje për kompeticionin Botëror të Arbitrazhit në Vjenë të Austrisë.

Ky aktivitet është përkrahur gjithashtu edhe nga Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri.

    Data: 24 Shkurt 2018 13:42
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera