Kthehu lart

Greqia ia dërgoi notën verbale Maqedonisë

Greqia ia dërgoi notën verbale Maqedonisë GazetaExpress

Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe të Protokollit për nisjen e procedurës për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO.

 Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në Gazetën zyrtare të Maqedonisë duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese.

Menjëherë pas kësaj nis edhe ndërrimi i emrave të institucioneve nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut.

    Data: 12 Shkurt 2019 17:44
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera