Kthehu lart

Arrestohet shoferi i milionerit maqedonas, ia kishte shantazhuar dhe kërcënuar gruan

Arrestohet shoferi i milionerit maqedonas, ia kishte shantazhuar dhe kërcënuar gruan GazetaExpress

Një skandal që ka përfunduar me arrestimin e një shoferi, ka ndodhur në Shkup.

Bëhet fjalë për shoferin e biznesmenit Cvetan Pandeleski, pronar i kompanisë “Pelisterka”, që bashkë me Orce Kamçevin dhe Sasho Mijallkovin janë të dyshuarit kryesorë te rasti i Prokurorisë Speciale Publike i njohur si “Imperia”.

Shoferi është arrestuar pasi ka kërkuar 150 mijë euro nga bashkëshortja e Pandeleskit në shkëmbim të dokumenteve me të cilat gjoja do të lirohej nga burgu bashkëshorti i saj, transmeton Gazeta Lajm.

Informacionin që shantazhin e ka kryer shoferi personal i Cvetan PAndeleskit, për sdk.mk e kanë konfirmuar burime nga Porkuroria themelore e Shkupit.
Ai ka kërcënuar bashkëshorten e biznesmenit në fjalë se nëse e paraqet rastin në polici, do të vendosë bombë nga e cila do të pësojnë nipat e saj.

Milioneri maqedonas Cvetan Pandeleski gjatë arrestimit të tij
    Data: 13 Dhjetor 2018 15:35
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera