Policia pranon informatën për një mjet të dyshimtë në Mazgit, bllokon rrugën


13/12/2018

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Të gjitha njësitet policore të nevojshme për të menaxhuar me një situatë të tillë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe aktualisht janë duke ndërmarrë veprimet e nevojshme operative dhe ato të ekzaminimit”, ka thënë Ahmeti.

Ajo tutje ka shtuar se policia ka bllokuar segmentin rrugor në fjalë përderisa të kryhen veprimet e nevojshme policore, ndërkaq po asiston pjesëmarrësit në trafik për rrugët alternative.

“Ndërkohë qe po kryhen veprimet e sipër cekura policia ka filluar një hetim preliminar lidhur me rrethanat qe karakterizojnë rastin”, tha Ahmeti./GazetaExpress

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart