Parashikohen zgjedhje në vjeshtë, thuhet se PSD’ja e LDK’ja do të hyjnë në qeveri


18/02/2019

Shkëlzen Maliqi dhe Behxhet Shala kanë thënë për “Epoka e re” se pozicionet e ndryshme të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe të kryeparlamentarit Kadri Veseli lidhur me taksën kanë vënë në pikëpyetje vazhdimin e koalicionit.

Sipas tyre, pas prishjes së koalicionit mund të formohet qeveria e re, pjesë e së cilës mund të jenë edhe Partia Socialdemokrate dhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

Maliqi e Shala kanë parashikuar se formacionit të ri politik mund t’i paraprijë marrëveshja për mbajtjen e zgjedhjeve në vjeshtë.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart