Kthehu lart

Tërmeti godet sërish Shqipërinë

Tërmeti godet sërish Shqipërinë GazetaExpress

Në orët e para pas mesnatës një tërmet goditi sërish Shqipërinë.

Mësohet se lëkundjet e tokës janë ndjerë në zonën e Dibrës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë Ujit dhe Mjedisit, tërmeti ka pasur fuqi 3.1 ballë dhe ka rënë në Miresh, 5 km në jugperëndim të Dibrës në thellësinë 6 km.

Kohët e fundit tërmete të shpeshta ka pasur edhe në jug të vendit./Gazeta Express

    Data: 14 Qershor 2018 09:06
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera