Kthehu lart

Të tjerë emigrantë ndalohen në Kapshticë

Të tjerë emigrantë ndalohen në Kapshticë GazetaExpress

Policia kufitare e Kapshticës ka kapur 22 refugjatë të paligjshëm nga Siria.

Burimet bëjnë të ditur se emigrantët janë kapur në një autobus dhe të gjitha janë meshkuj.

Mësohet se vetëm tre ditët e fundit në zonën e Devollit janë kapur 56 refugjatë.

Pasi i është marrë deklarimi nga ana e policisë klandestinët janë dërguar drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

    Data: 17 Gusht 2018 19:43
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera