Kthehu lart

Rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Rama-Cakaj

Rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Rama-Cakaj GazetaExpress

Këtë të shtunë presidenti Ilir Meta në një reagim të radhës ndaj kryeminsitrit Rama, dhe se ai nuk mund ta kthente Ministrinë e Punëve të Jashme në autoshkollë, me ministra të rinj si në pjekurinë e tyre politike, sic është i Genti Cakaj nga Kosova i propozuar për ministër të Jashtëm.

Meta nuk e ka dekretuar kandidaturën e tij, teksa sot shkruante në Facebook:

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkoll,  ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit Perëndimor. 

Rrjeti ka shpërthyer në meme për këtë situatë, ku bie në sy se ka edhe nga memet iroike për vetë moshën e ministrit të propozuar 28-vjeçar.

Më poshtë keni disa prej fotove:


/Express

    Data: 12 Janar 2019 14:03
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera